Dissabte, 4 de maig del 2019
10.30 DUO VEIGA-REYNOSO
Daniel Veiga · Clarinet / Joel Reynoso · Piano
Fantasiestücke (3r mov.) R. Schumann
Tema con variazioni J. Françaix
10.50 TRIO BRÜMANN
Àngels Espier · Violí / Eva Sánchez-Vegazo · Violonlce / Sara Pinaque · Piano
Geistertrio núm. 1 Op. 70 (1r mov.) L. van Beethoven
Piano trio núm. 1 en Si M Op. 8 (1r mov. J. Brahms
11.10 SANCHEZ-FORTUNY PIANO TRIO
Júlia Fortuny · Piano / Bernat Sánchez · Piano
Sonata en Do M KV 521 (1r mov.) W. A. Mozart
Rapsòdia Espanyola (Prélude a la nuit) M. Ravel
Rapsòdia Espanyola (Feria) M. Ravel
11.30 DUO KORCZAK
Lia Manchon · Violí / Daniel Vidal · Piano
Sonata per a violí i piano núm. 1 Op. 11 (1r mov.) P. Hindemith
Sonata per a violí i piano núm. 3 en Re m Op. 108 (1r mov.) J. Brahms
11.50 QUARTET TOLDRÀ
Miquel Muñiz · Violí / Marta Rosselló · Violí / Xavier Rotger · Viola / Carmela Cristos · Violoncel
Quartet núm. 1 en Sol m Op. 27 (1r mov.) E. Greig
Quartet núm. 1, en Mib M Op.12 (3r mov.) F. Mendelssohn
12.30 MEZZO QUARTET
Gisela Dekort · Saxofon / Nabil Sarrate · Saxofon / Estel Vivó · Saxofon / Pol Cabrera · Saxofon
Drastic Measures R. Peck
Fanfarria D. Maslanka
12.50 SIRINGO ENSEMBLE
Pablo Villa · Fagot / Max Salgado · Trompa / Isabel Junquera · Clarinet
Marc Garcia · Oboè / Teresa Cabezas · Flauta
Kleine Kammermusik fur 5 Bläser núm. 2 Op. 24 (3,4,5 mov.) P. Hindemith
Bläserquintett núm . 1 en Sib M Op. 56 (3r mov.) F. Danzi
13.10 EKATE DUO
Amanda Pávez · Violoncel / Lucía Huallpa · Piano
Sonata per a violoncel i piano núm 3 en La M Op.69 (1r mov.) L. van Beethoven
Sonata per a violoncel i piano en Sol m Op. 65 (Finalle Allegro) F. Chopin
13.30 DUO DALI
Daria Piltyay · Piano / Elizaveta Mironova · Piano
Obertura de “Le nozze di Figaro” W. A. Mozart
Dansa hongaresa (1r mov.) J. Brahms
Danse macabre C. Saint-Saëns
13.50 TRIO LEPOR
Marie-Helene Leonhardi · Violí / Nicola Pfeffer · Violoncel / Aida Maldonado · Piano
Trio núm. 2 Op. 80 (1r mov.) R. Schumann
Trio nº2 Op. 67 en Mi m (1r mov.) D. Xostakovitx
14.10 GUITARVIOLÍ DUO
Ausias Parejo · Guitarra / Pablo Turlo · Violí
La casa donde vive el miedo M. Pasieczny
Pompeya M. D. Pujol
16.30 DUET 2.26
Clara Giner · Flauta / Héctor Rodríguez · Flauta
Sonata en Mi menor per a dues flautes (Largo – Vivace) G. P. Telemann
Synchronie Y. Taïra
16.50 THINKING BRASS QUINTET
Jose Manuel López · Tuba / Manuel Latorre · Trompeta / Eliecer Caro · Trompeta
Andreu de la Torre · Trombó / Miquel Àngel Martínez · Trompa
Four Sketches (1r i 2n mov.) A. Plog
El vuelo del viento A. García Abril
17.10 QUARTET ALTIMIRA
Maria Florea · Violí / Luis Peña · Violí / David Andújar · Viola / Mariona Tuset · Violoncel
Quartet de corda núm. 3 en Do m G. Cassadó
La mort i la doncella F. Schubert
17.30 AIR DUO
Lluis Casanova · Clarinet / Marina Sierra · Piano
Sonata per a clarinet i piano Op. 167 (1r i 2n mov.) C. Saint-Saëns
Sonata per a clarinet i piano Op.46 (2n mov.) S. Brotons
17.50 TRIO HALLE
José Luís Relova · Clarinet / Pamela Muñoz · Violí / Jeremías Obando · Piano
Trio (3r mov.) A. Khachaturian
Contrasts (1r mov.) B. Bartok
Història d’un soldat (1r i 5è mov.) I. Stravinski
18.10 AMARE DUO
Claire Renaud · Violí / Maddalena Riess · Piano
Sonata per a violí i piano en Sol M Op. 78 (1r mov.) J. Brahms
Sonata per a violí i piano en Mi m KV 304 (1r mov.) W. A. Mozart
18.50 TRIO KOZSONOM
Federico Piccotti · Violí / Carlos Sánchez · Violoncel / Marta Puig · Piano
Piano Trio núm. 39 en Sol M Hob XV/25 (3r mov.) F. J. Haydn
Piano Trio núm. 1 en Si M Op. 8 (3r mov.) J. Brahms
19.10 ENSEMBLE OPUS 22
Adriaan Rijnhout · Violí / Alejandro Moro · Clarinet / Alejandro Fenollosa · Saxofon / Javier Peña · Piano
Quartett Op. 22 (1r mov.) A. Webern
Obsidienne F. Ibarrondo
19.30 ARRABAL QUINTET
Pol Coronado · Violí / Oriol de Antonio · Violí / Elena Lasheras · Viola
Berta Delicado · Violoncel / Enric Bassacoma · Contrabaix
Divertimento en Fa M KV. 138 W. A. Mozart
Serenade for strings (1r mov.) E. Elgar
19.50 ANTON & MAITE PIANO DUO
Anton Dolgov · Piano / Maite León · Piano
Andante & Allegro Brillante Op.92 F. Mendelssohn
Sonata en Do M KV 521 (1r mov.) W. A. Mozart
20.10 TRIO CASABLANCAS
Asia Jiménez · Violí / Carolina Bartumeu · Violoncel / Jorge Nava · Piano
Piano Trio núm. 1 en Re m Op. 49 F. Mendelssohn
Piano Trio en Sib M. Op. 97 “Arxiduc” L. van Beethoven
20.30 H DELIBERACIÓ DEL JURAT
Jordi Roch · President d’honor JMI
Salvador Brotons · Director d’orquestra i compositor
Assunto Nese · Violinista
Xavier Chavarria · Crític musical
Albert Guinovart · Pianista
20.30 H PROJECCIÓ D’IMATGES HISTÒRIQUES DEL CONCURS
21.00 H LLIURAMENT DE PREMIS
Primer Premi: Premi Ajuntament de Sitges: 2.500 €
Segon Premi: Premi Família Mirabent i Magrans: 2.000 €
Tercer Premi: Premi Casino Prado Suburense: 1.500 €

 

Diumenge, 5 de maig del 2019
11.00 H JESSICA BOGADO · Soprano Pianista: Anna Valanzuolo
Musique C. Debussy-P. Borget
Romanza de Maria la O – Zarxuela cubana E. Lecuona
11.12 H CLARA GIFRÉ· Mezzo Pianista: Roser Banet
Träume – Wesendonck Lieder R. Wagner
Sgombra è la sacra selva – Norma V. Bellini
11.24 H BELEN ALONSO· Soprano Pianista: Anna Crexells
Temerari, sortite… Come scoglio – Così fan tutte W.A. Mozart
Alles vorbei. – Das Land des Lächels F. Lehàr
11.36 H CRISTINA FERNÁNDEZ IGEA · Soprano Pianista: Marta Pujol
Chi il bel sogno di Doretta – La Rondine G. Puccini
Salida de Cecilia – Cecilia Valdés G. Roig
11.48 H MERCEDES DARDER · Soprano Pianista: Viviana Salisi
Excuse me! Hello, hello – The Telephone G. Menotti
En un país de fábula – La tabernera del puerto P. Sorozábal
12.00 H CLAUDIA TERUEL · Soprano Pianista: Anna Crexells
Eccomi in lieta vesta – I Capuleti e I Montecchi V. Bellini
Me llaman la primorosa – El barbero de Sevilla G. Giménez
12.12 H JORGE FRANCO · Tenor Pianista: Viviana Salisi
Cessa di più resistere – Il barbiere di Siviglia G. Rossini
Te quiero morena – El trust de los tenorios J. Guerrero
12.24 H ANNA CAMPMANY · Soprano Pianista: Jordi Armengol
Heimkehr J. Brahms
Una voce poco fa – Il barbiere di Siviglia G. Rossini
12.50 H LAURA OBRADORS · Soprano Pianista: Anna Crexells
Ach, ich fühl’s – Die Zauberflöte W.A. Mozart
O Dieu! que de bijoux – Faust Ch. Gounod
13.02 H MARTA HERAS· Soprano Pianista: Marta Pujol
O Dieu! que de bijoux – Faust Ch. Gounod
Salida de Cecilia – Cecilia Valdés G. Roig
13.14 H BLANCA VÁZQUEZ · Soprano Pianista: Marta Pujol
Ah, voi condur volete – Il Signor Bruschino G. Rossini
Ständchen – Sechs Lieder R. Strauss
13.26 H MARTA CAMPOY · Soprano Pianista: Jaime Hidalgo
Es gibt ein Reich – Ariadne auf Naxos R. Strauss
Tacea la notte placida – Il trovatore G. Verdi
13.38 H ALEJANDRO VON BÜREN · Baríton Pianista: Viviana Salisi
Hai già vinta la causa – Le nozze di Figaro W.A. Mozart
Vision fugitive – Hérodiade J. Massenet
13.50 H LAURA BRASÓ · Soprano Pianista: Anna Crexells
Chanson triste H. Duparc
Prendi prendi per me sei libero – L’elisir d’amore G. Donizetti
14.02 H FERNANDA DE ARAUJO · Soprano Pianista: Viviana Salisi
Temerari, sortite… Come scoglio – Così fan tutte W.A. Mozart
Donde lieta usci – La Bohème G. Puccini
14.14 H MARTA BAUZÁ · Soprano Pianista: Marta Pujol
Je dis, que rien ne m’épouvante – Carmen G. Bizet
Quando m’en vo – La Bohème G. Puccini
14.26 H ANGELINA DA SILVA · Soprano Pianista:
Sorte è la notte…Ernani involami – Ernani G. Verdi
Chi il bel sogno di Doretta – La Rondine G. Puccini
16.30 H JORDI SERRANO ·Baríton Pianista: Anna Crexells
La calunnia – Il barbiere di Siviglia G. Rossini
La vechia zimarra – La Bohème G. Puccini
16.42 H CARMEN ARRIETA · Soprano Pianista: Marta Pujol
Non mi dir, bell’idol mio – Don Giovanni W.A. Mozart
Si, mi chiamano Mimi – La Bohème G. Puccini
16.54 H MONIKA SIEJKOWSKA · Soprano Pianista: Marta Pujol
Dove Sono – Le nozze di Figaro W.A. Mozart
Donde lieta usci – La Bohème G. Puccini
17.06 H KLEMEN ADAMLJE · Baríton Pianista: Marta Pujol
Or dove fuggo io mai? Ah! Per sempre io ti perdei – I Puritani V. Bellini
Sibillar gli angui d’Aletto – Rinaldo G. F. Händel
17.18 H YEANI LEE · Soprano Pianista: Anna Crexells
Quando avran fine omai – Idomeneo W.A. Mozart
O Dieu! que de bijoux – Faust Ch. Gounod
17.30 H ANNA FARRÉS · Soprano Pianista: Viviana Salisi
O zittre nicht, mein lieber Sohn – Die Zauberflöte W.A. Mozart
E’ strano … Sempre libera – La Traviata G. Verdi
17.42 H MAR ESTEVE · Mezzo Pianista: Viviana Salisi
Smanie implacabili – Cosí fan tutte W.A. Mozart
Hai Luli P. Viardot
17.54 H CATINA BIBILONI · Soprano Pianista: Marta Pujol
Ecco: Respiro appena – Adriana Lecouveur F. Cilea
Sierras de Granada – La Tempranica G. Giménez
18.06 H HYEYUN BAE · Soprano Pianista: Soojeong Joo
Botschaft J. Brahms
Quel guardo il cavaliere – Don Pasquale G. Donizetti
18.18 H ADRIANA DE LEON · Soprano Pianista: Soojeong Joo
Porgi amor – Le nozze de Figaro W.A. Mozart
Glück das mir verblieb – Die tote Stadt E. Korngold
18.45 H CARLOS ORTIZ · Tenor Pianista: Soojeong Joo
Il mio tesoro – Don Giovanni W.A. Mozart
De este apacible rincón de Madrid – Luisa Fernanda F. Moreno Torroba
18.57 H ANABEL REAL · Soprano Pianista: Viviana Salisi
Je suis Titania – Mignon T. Ambroise
Glitter and be gay – Candide L. Bernstein
19.09 H LEONEL PINHEIRO · Tenor Pianista: Marta Pujol
Recitar!…Vesti la giubba – I Pagliacci R. Leoncavallo
No puede ser – La tabernera del puerto P. Sorozábal
19.21 H MONTSERRAT SERÓ · Soprano Pianista: Viviana Salisi
Deh vieni, non tardar – Le nozze di Figaro W.A. Mozart
C’est l’extase langoureuse – Airettes oubliées C. Debussy
19.33 H JULIANE HARBERG · Mezzo Pianista: Ermis Theodorakis
Oh, dischiuso è il firmamento – Nabucco G. Verdi
Mon coeur s’ouvre à ta voix – Samson et Dalila C. Saint-Saëns
19.45 H KYUNGEUN KIM · Soprano Pianista: Soojeong Joo
Kornblumen – Mädchenblumen R. Strauss
Ah tardai troppo…O luce di quest’anima – Linda di Chamounix G. Donizetti
19.57 H LALIT WORATHEPNITINAN · Soprano Pianista: Anna Crexells
Ah tardai troppo…O luce di quest’anima – Linda di Chamounix G. Donizetti
Meine Lippen sie küssen so heiss – Giuditta F. Léhar
20.09 H RITA MORAIS · Soprano Pianista: Anna Crexells
Ah, je ris de me voir si belle – Faust Ch. Gounod
Solitudini amiche … Zeffiretti lusinghieri- Idomeneo W.A Mozart
20.21 H MIKEL USKOLA · Contratenor Pianista: Jaime Hidalgo
I know a bank – Midsummer Night’s Dream B. Britten
Venti, turbini, prestate – Rinaldo G. F. Händel
20.33 H AYELÉN MOSE · Soprano Pianista: Marta Pujol
Ah tardai troppo…O luce di quest’anima – Linda di Chamounix G. Donizetti
Glitter and be gay – Candide L. Bernstein
20.45 H DELIBERACIÓ DEL JURAT
Carme Bustamante · Cantant
Fiorenza Cedolins · Cantant
Raúl Giménez · Cantant
Roger Alier · Crític musical
Miquel Lerin · Agent artístic20.45 H PROJECCIÓ D’IMATGES HISTÒRIQUES DEL CONCURS
21.15 H LLIURAMENT DE PREMIS
Primer Premi: Premi Família Mirabent i Magrans: 2.500 €
Segon Premi: Premi Ajuntament de Sitges: 2.000 €
Tercer Premi: Premi Ferrer & Saret Viatges: 1.500 €
Premi Fundació Victoria de los Ángeles: Masterclass amb Fiorenza Cedolins
Premi Jardí dels Tarongers: a mode de concert dins la temporada 2019-2020

Organitza: Família Mirabent i Magrans / Associació Concertante / Ajuntament de Sitges
Col·labora: Generalitat de Catalunya / Casino Prado Suburense / Ferrer & Saret Viatges
Consorci del Patrimoni de Sitges Acadèmia Barcelona Concertante
Fundació Victoria de los Angeles / Jardí dels Tarongers